Sport Košarka

KOŠARKA

NOVI PORAZ BLAZERSA Hezonja zaigrao s deseterostrukim NBA All Star igračem i trostrukim olimpijskim pobjednikom

KOŠARKA
Carmelo Anthony je nakon više od godinu dana, točno 376 dana, ponovno zaigrao na NBA parketima, ali debi u dresu Portland Trail Blazersa 35-godišnja legenda, koja je deseterostruki NBA All-Star i trostruki olimpijski pobjednik (Peking 2008., London 2012. i Rio 2016.), koji ima i olimpijsku broncu (Atena 2004.) te broncu sa SP-a (Japan 2006.), neće pamtiti po pobjedi, već po porau u gostima kod New Orleans Pelicansa sa 115:104.

Anthony je svoju 17. NBA sezonu počeo našavši se u startnoj petorci Blazersa protiv Pelicansa. Postigao je 10 koševa pogodivši 4 od 14 šuteva iz igre za 24 minuta provedena u igri. Prvo ime Blazersa, četverostruki NBA All-Star Damian Lillard, nije se osjećao dobro te je prvi put ove sezone propustio utakmicu. Porttland je u napadu predvodio CJ McCollum s 22 koša, zatim je Hassan Whiteside ostvario 'double double' (14 koševa i 14 skokova), dok je Mario Hezonja ušao u igru s klupe. Proveo je na parketu 13 minuta. Ubacio 7 koševa. Pogodio 3 od 5 šuteva iz igre od čega je šutirao jednom za tricu i pogodio. Plus imao je dva skoka i dvije asistencije.

Blazersi su na samo pet pobjeda i već deset poraza, dobili su samo dvije utakmice od posljednjih deset, a prošle sezone su igrali finale Zapadne konferencije protiv Golden State Warriorsa, koji su, zanimljivo, jedini lošiji od njih trenutno na Zapadu. GSW ima tri pobjede i dvanaest poraza. Istina, očekivano, budući su zbog ozljeda bez gotovo svih udarnih igrača...

Blazersi su odradili tri od šest gostovanja u nizu (dobili na početku turneje San Antonio nakon čega su izgubili u Houstonu i u New Orleansu). Sad idu u goste Bucksima, pa putuju u Cleveland i u Chicago. Doma su tek 28. studenog kad će ugostiti Oklahoma City Thunder.