NOGOMET / ŠPANJOLSKA PRIMERA

Dubrovčanin slavio protiv Reala: Spahić - Ronaldo 1:0

16.09.2012. 00:30

· ·   ·

Emir Spahić je dočekao pobjedu protiv Real Madrida. U svojoj drugoj sezoni u Primeri, nakon što je u prvoj upisao dvije 'nule' uz pogodak razliku 2:9 (2:6 kod kuće, 0:3 u Madridu), Dubrovčanin u dresu Seville je slavio protiv kraljevskog kluba.

Spahić i društvo su na svom Pizjuanu pobijedili 1:0 pogotkom Piotra Trochowskog već u 2. minuti, točnije, u 68 sekundi utakmice. Asistent za pogodak je bio Ivan Rakitić, hrvatski reprezentativac, koji je igrao do 60. minuti.

U 62. minuti utakmice, zvijezda Reala Cristiano Ronaldo je pokušao iznuditi kazneni udarac što se nikako nije svidjelo Spahiću, koji je imao puno toga za reći Portugalcu. Ronaldo je potom krenuo uzvratiti Dubrovčaninu, a njihov ne baš ugodan razgovor prekinuo je sudac utakmice zaprijetivši kako će obojicu kazniti žutim kartonom.

Spahić je protiv Reala odigrao čitavu utakmicu, zaustavio je brojne napade gostiju za koje je u drugom poluvremenu nastupio Luka Modrić. U 52. minuti hrvatski reprezentativac u dresu Reala zatresao je vratnicu domaćina... Sevilla je prekinula niz od sedam utakmica bez pobjede protiv Real Madrida.

Barcelona je vodeći sastav Primere nakon 4. kola. Ima stopostotni učinak, 12 bodova. Real Madrid zaostaje za ponosom Katalonije čak osam bodova. Protiv Seville Ronaldo i društvo, aktualni prvaci, upisali su drugi poraz. Sevilla je pak ostvarila drugu pobjedu. Spahić ne zna za poraz ove sezone. U preostale dvije utakmice je Sevilla osvojila po bod te s ukupno osam bodova zauzima treće mjesto. Još nisu odigrane sve utakmice 4. kola...